چگونه در سطح مسابقاتی بالاتر، بهترین عملکرد را داشته باشید

چه چیزی شما را تشویق می کند تا بهترین عملکرد خود را در مسابقات انجام دهید؟ چه منابع انگیزشی به شما این انگیزه را می دهد تا در تمرین و مسابقات فشار بیشتری بیاورید؟

بدون انگیزه، موفقیت زیادی در ورزش خود نخواهید داشت.
رقابت در سطح بالا مستلزم آن است که به طور مداوم مخزن انگیزشی خود را سوخت رسانی کنید.
جالب است بدانید که انگیزه شخصی است.
به عبارت دیگر اگر دو ورزشکار با تیم صدر جدول لیگ برتر مسابقه داشته باشند ، یک ورزشکار انگیزه میگیرد و عملکرد عالی خود را نشان میدهد در مقابل ورزشکار دیگر، مضطرب میشود و عملکردش افت میکند.

در مثالی دیگر، یک ورزشکار ممکن است از باخت به عنوان سوخت استفاده کند تا در تمرین سخت‌تر کار کند، فیلم مسابقات را ببیند و مشکلاتش را پیدا و برطرف کند و بعد از آن شکست شرم‌آور، زمان بیشتری را در تمرین تخصصی و سالن وزنه بگذارد.

در مقابل، بازیکن دیگری ممکن است احساس کند که اشتباهات زیادی در طول مسابقه انجام داده و به توانایی خود شک میکند و از آن پس، از تعویض شدن در ترکیب اصلی می ترسد. به جای انگیزه، ممکن است اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.

بنابراین نحوه تفسیر یک بازیکن از یک رویداد بر انگیزه آنها تأثیر می گذارد.

بازی فینال روی هر بازیکنی تاثیر متفاوتی می گذارد. ممکن است یک بازیکن انگیزه داشته باشد که سطح بازی خود را بالاتر ببرد. این بازیکن ممکن است برای فرصتی برای نشان دادن مهارت ها و توانایی های خود احساس انرژی و تمرکز کند.
در مقابل، بازیکن دیگری ممکن است از اشتباه کردن بترسد و تصمیم بگیرد که در طول بازی محتاط و ایمن بازی کند و به اصطلاح میبینیم بازیکن در زمین قفل کرده است. از این رو نمی تواند بهترین عملکرد خود را نشان دهد.

همانطور که می بینید، انگیزه شما بر نحوه آماده سازی و عملکرد شما تأثیر می گذارد.

بازیکنان مدل الف برای توسعه بازی خود انگیزه خواهند داشت، در حالی که بازیکنان مدل ب از رقابت با بهترین بازیکنان جهان می ترسند.

بازیکن مدل الف: «من رقابتی هستم. می‌خواهم از دیروزم بهتر باشم، در این سطح از مسابقات بهترین ها در مقابل من هستند، اما سعی نمی‌کنم خودم را با هیچ یک از آن‌ها مقایسه کنم. این مسابقات من پر از بازیکنان با استعدادهای بزرگ است. من هم میتوانم جزئی از آنان باشم بنابراین فکر می کنم به نوعی انگیزه بیشتری به من می دهد تا بیشتر از خودم باشم. من عادت کرده ام که به همدیگر فشار بیاوریم تا بهتر شویم. بنابراین در این مسابقات بازیکنان با دیدن هم بهترین عملکرد خودشان را ارائه می‌کنند، خوشحالم. اکنون من هیجان زده هستم که فرصتی برای نشان دادن توانایی هایم به دست آوردم.»

همانطور که از نقل قول بازیکن الف می بینید، چالش ها به ورزشکاران انگیزه می دهند. وقتی فرصت‌ها را به‌عنوان چالش می‌بینید، انگیزه پیدا می‌کنید که برای رویارویی با چالش یا شکست دادن آن کار کنید.

بالا نگه داشتن انگیزه
چالش های کوچک را به طور مداوم در تمرینات روزانه خود برای خود ایجاد کنید. هر هفته اهداف کوچکی را تعیین کنید تا به شما در رسیدن به اهداف بلندمدت کمک کند.

در تمرین خود را به چالش بکشید تا در برابر بهترین گلزن تیم دفاع کنید، روی بازی خود کار کنید، یک سرویس جدید یاد بگیرید، یک ترفند جدید ژیمناستیک ایجاد کنید.

خود را به چالش بکشید تا یاد بگیرید چگونه احساسات خود را مدیریت کنید. خود را به چالش بکشید تا قدرت عملکردی بیشتری کسب کنید.
خود را به چالش بکشید تا سالم‌تر غذا بخورید.

اگر هر روز، هفته، تمرین یا مسابقه چالش‌هایی ایجاد کنید، تانک انگیزشی خود را در طول فصل پر خواهید کرد و احساس انرژی خواهید کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *