بازی در دست طرز تفکر بازیکن است

بهترین طرز تفکر، تفکر سرسختی است که منجر به موفقیت میشود.
اعتماد به نفس به معنی اعتقاد فرد به سرسختی ذهنی خودش در مواقعی است که موقعیتش به چالش کشیده می شود.

کسی که اعتماد به نفس دارد طرز تفکرش متفاوت است، اعتقاد به خودش بسیار بالاست. همیشه خودش را بدون توجه به شرایط موجود باور دارد. فرقی نمی‌کند که کارت‌ها علیه اون چیده شوند چون مطمئن است که توانایی مقابله با هر شرایط سختی رو دارد.
” این دسته افراد روی خودشون شرط بندی می کنند.”

درست لحظه ای که احساس خستگی زیادی میکنید در مورد اینکه نمیتونید رقابت را ادامه دهید،  این نقطه‌ای است که مهارت‌های ذهنی یک ورزشکار شروع می‌شود.

وقتی در طول یک جلسه تمرین خسته می‌شوید، ورزشکار عادی روی احساس بدن خود تمرکز میکند و ورزشکار با اعتماد به نفس روی سخت کار کردن برای دقیقه بعدی تمرین تمرکز میکند.

هنگامی که در تمرین چند اشتباه مرتکب شدید، ورزشکار عادی تصمیم میگیرد که برای روز تسلیم شود و حرکات را بدون انگیزه و با دلسردی انجام دهد و ورزشکار با اعتماد به نفس انتخاب میکند که دکمه تنظیم مجدد را فشار داده و روی تمرین بعدی با قدرت تمرکز کند.

شما می توانید انتخاب کنید که به سختی برخی از هم تیمی های خود کار کنید، یا می توانید هدف تمرینی را برای انجام کارهای برتر در تیم خود تعیین کنید.

اینجاست که تفاوت دو ورزشکار مشخص میشود. بازی در دست طرز تفکر بازیکن است.

همانطور که می بینید، ادامه دادن به کار سخت بیشتر ذهنی است تا جسمی… اگر تا قبل از این فکر میکردید برای اینکه از پس این موقعیت های سخت در زمین مسابقات بربیایید نیاز است که تمرین فیزیکی و بدنسازی بیشتری انجام دهید، لازم است این آگاهی رو به شما بدهم که بهتر است بیشتر بر ارتقای مهارت های ذهنی خود وقت بگذارید و موانع ذهنی خودتان را حذف کنید.

تکیه بر توانایی ذهنی در لحظات حساس، باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود و این یعنی اعتقاد به خودتان و در دست گرفتن شرایط .

“اعتماد به نفس از مقابله ای که انجام می دهید ناشی می شود، نه چیزی که دارید.”
وقتی این معادله را درک میکنید و خودتان را به مهارت های ذهنی متعدد مسلح می کنید، انگیزه می گیرید که به طور مداوم در لحظاتی که همه تسلیم میشوند، تلاش کنید و از موفقیت لذت ببرید.

نگارش» غزل خانجانی، روانشناس ورزشی / دکتر امین رفیعی پور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *